Пожертва-Донат

Основи для реалізації принципу спільного блага в капеланському служінні ПЦУ

Поділитися:
FacebookTwitter

Для успішного й тривалого служіння священнослужителів Православної Церкви України у збройних формуваннях України слід насамперед закарбувати усім сторонам, які будують, формують, впорядковують службу капеланського служіння, наступні основні принципи, які формулюємо станом на сьогодні у восьми пунктах.

  1. Капеланське служіння у збройних формуваннях України повинно здійснюватися священнослужителями ПЦУ з відповідною духовною богословською освітою та солідним досвідом служіння в духовному сані.
  2. Синодальна капеланська служба ПЦУ (управління) повинно лише координувати роботу військових капеланів, погоджуючи її з правлячим архієреєм військового капелана.
  3. Військовий капелан повинен залишатися підзвітним своєму правлячому архієрею.
  4. Військовий капелан адміністративно і духовно підпорядкований в силу свого сану правлячому архієрею.
  5. Військовий капелан несе своє служіння у військових формуваннях України з благословення правлячого архієрея і консультує командування від імені свого правлячого архієрея.
  6. Контракт чи меморандум між військовим капеланом і одним із військових формувань України благословляється правлячим архієреєм.
  7. Контракт чи меморандум регулює взаємодію військового капелана зі збройними формуваннями України.
  8. Збройні формування України створюють безперешкодні умови для відповідної діяльності військового капелана.

На цій основі повинні формуватися і розроблятися як законодавчі ініціативи, так і концепція роботи військового капелана у збройних формуваннях України, якщо ми реально дивимося у майбутнє Служби військового капеланства.

Поділитися:
FacebookTwitter
Читайте також