Пожертва-Донат

Чудо архістратига Михаїла в Хонах

Поділитися:
FacebookTwitter

Православна Церква згадує сьогодні спомин чуда архістратига Михаїла в Хонах.
У Фрігії, неподалік від міста Ієраполя, в місцевості Херотопа, знаходився храм на честь архістратига Михаїла. Поряд з храмом витікало джерело живої води.

Храм цей збудував один чоловік з Лаодикії у вдячність Богу та святому архістратигу Михаїлу за зцілення його німої доньки. Архістратиг Михаїл з’явився у вісні батькові німої дівчини й відкрив йому, що його дочка зцілиться, випивши води з джерела.

Після зцілення доньки вдячний чоловік увірував усім серцем, хрестився разом з усією сім’єю та побудував на тому місці храм в ім’я архістратига Михаїла.

До цілющого джерела почали приходити не тільки християни, але й язичники. Багато хто з язичників відрікалися від ідолів і зверталися до віри Христової.

В храмі святого архістратига Михаїла протягом 60 років виконував паламарське служіння благочестивий чоловік на ім’я Архип.

Своїм життям він багатьох привів до віри в Христа Спасителя і невідступно перебував при храмі. У своєму озлобленні і заздрості язичники задумали знищити храм і водночас погубити Архипа, скерувавши на храм потоки двох річок, що текли неподалік.

Архип не мав змоги завадити їм, а втікати з храму він не збирався, тож він став на молитву до Господа Бога. І коли дві річки вже злилися в єдиний бурхливий потік та понеслись на Михайлівський храм, несподівано видимим чином з’явився його небесний покровитель архістратиг Михаїл, ударив своїм жезлом в кам’яну гору, зробивши в ній велику розколину. Саме в ній зникли бурхливі потоки води. Таким чином храм залишився неушкодженим.

Побачивши таке чудо, язичники у страху бігли геть, а святий Архип та християни, що зібралися в храмі, славили Бога та дякували святому архістратигу Михаїлу за допомогу. Місце ж, де відбулося чудо, отримало назву Хони, що означає «отвір», «тріщина».

Поділитися:
FacebookTwitter
Читайте також