Пожертва-Донат

Оновлена святиня

Поділитися:
FacebookTwitter

Сьогодні український народ переживає переломні події свого буття в історії людства. Господи Боже, коли б Твоя милість не відступила від нашого народу і ми справді зуміли б довести до гідного та вартого Твоєї величі й любові до нас завершення справи тисячоліття – конституювання помісної Української Православної Церкви й Української Держави української нації.

Сьогодні, за повідомленням пресслужби Православної Церкви України, предстоятель Церкви звершив історичне освячення.

5 нових триметрових хрестів невдовзі будуть увінчувати бані нашої тисячолітньої святині – Софії Київської. Сьогодні їх освятив Блаженнійший Митрополит Епіфаній, висловивши вдячність меценатам і благодійникам, чиїм коштом їх виготовили, родині Соколових – вірянам Православної Церкви України, а також відзначивши майстрів, які виготовили ці 100-кілограмові хрести. Вони є новими, але до них додані елементи від попередніх хрестів Святої Софії.

Востаннє хрести собору повноцінно реставрувалися багато десятиліть тому. Тому їх оновлення – потрібна і важлива справа, наголосив Митрополит Епіфаній, оскільки Софія Київська є частиною нашої української ідентичності. «Навіть під час випробувань війною ми повинні зберігати цю унікальну древню українську святиню. Адже вона відіграла і продовжує відігравати важливу роль в історії нашої держави і нашої помісної автокефальної Української Православної Церкви. До того ж, незабаром ми будемо відзначати вже п՚яту річницю з часу проведення історичного Об’єднавчого Собору в стінах цієї святині», – нагадав Предстоятель.

«Ворог прийшов, щоби привласнити нашу історію, знищити нашу українську ідентичність, бо без нашої історії вони ніколи не відновлять те, чого прагнуть. Але ворог не досягне успіху, тому що ми духовно сильні, ми встояли і будемо до кінця боротись. І ця боротьба неодмінно завершиться нашою великою українською перемогою, – зазначив Митрополит Епіфаній. – Ми присічемо це зло, відновимо нашу територіальну цілісність і будемо в своїй незалежній державі розбудовувати свою єдину помісну Українську Православну Церкву. Тож нехай Господь допомагає всім нам у цей непростий час боротися, молитися, трудитися і робити все, щоб наша єдина українська держава процвітала, а наша Церква утверджувалася й розбудовувалась».

Нехай з оновленими і освяченими хрестами на банях святої Софії Київської розпочнеться славна духовно-церковна і державницька доба українського народу.

Поділитися:
FacebookTwitter
Читайте також