Пожертва-Донат

До тих, хто мучиться в душі проти нового календаря

Поділитися:
FacebookTwitter

Дорогі отці, дорогі віряни, деякі думки Святого Письма для тих, які можуть в душі мучитися проти введення святкування за новим календарем.

Господь в Старому Завіті коли вів народ з Єгипту через пустиню до землі обіцяної дав людям хліб ангельський, манну і дав заповідь про сьомий день, щоб в сьомий день суботу святкувати. Мойсей наказав у п’ятницю набрати манни на два дні. А дехто, хто не любить виконувати заповіді Божі, вийшов збирати манну в суботу, та не знайшли манни тільки викликали проти себе і проти всього народу гнів Божий. Вих.16,26. І Господь запитує, чи довго будете робити в супереч заповідей Божих… Вих. 16, 28.

Народ не вдоволився манною, а захотів в пустині м’яса. Господь дав їм м’яса, налетіло в пустиню багато перепелиць; та, на жаль, оте м’ясо віроломним, ненаситним людям не було в користь. Велика частина бунтівного, ніколи невдоволеного народу померли, бо прогнівали Бога. Вих. 16,8. 13. Ще не спожили м’ясо, як гнів Божий вразив їх. Всі бунтівні вигинули. І назвали цю територію місцем гробів. Чмсл 11,31-34. Ми не вміємо коритися волі Божій, мудро користуватися тим, що Бог дає. Ми найперше нарікаємо на священника, єпископа, і як народ Божий в пустині стягаємо на себе гнів Божий і передчасну смерть; та хоч би не втратити спасіння в Бозі.

Дафан, Авірон і Корей збунтувалися проти Мойсея і Аарона, щоб повернути народ Божий знову в Єгипет. Числ 16,2. Мойсей і Аарон сказали волю Божу.  Завтра Господь покаже хто Його, а хто не святий. Числ 16,5. Завтра ви і весь народ будете перед Господом. І сказав Мойсей всьому народу відступити від нечестивих і всього їхнього, щоб ви не загинули з ними. Числ.16,26. Розступилася земля і поглинула їх і доми їх і все, що було їх… Числ. 16,32. А тих, що незаконно домагалися священства, 250 рувимитів, вогонь з неба, блискавка вразила їх і вони загинули. Числ.16,35. Отак закінчується наш протест проти Бога.

В Новому завіті стало питання, чи приймати язичників до Церкви Христової через обряд обрізання, чи тільки через хрещення. Апостоли зібрали собор і мали міркування. Апостол Петро розповів на соборі всім апостолам і пресвітерам, як Господь зіслав Духа Святого на необрізаних – римського сотника Корнилія, на його сім’ю і родину. Дії 10,1.

Собор у Єрусалимі, апостоли і пресвітери мали міркування про прийняття язичників до Церкви Христової. Апостол Петро засвідчив, що Дух Святий на язичників віруючих, які були необрізаними, зійшов також, як і на апостолів обрізаних; і собором постановили не обрізувати язичників. Прийняли постанову здержуватися від ідолослужіння, блуда, і щоб не робили іншим того, що собі не бажають. Собор апостоли завершили призванням Духа Святого: Угодно Духу Святому і нам. Дії. 15,28.

Наша Українська Церква, ведена Духом Святим, побачила добру волю своїх вірян, які бажають приєднатися до Православних Церков, що внесли коректу в Юліанський календар, який свята Церква взяла за основу, коли проводила Вселенські Собори, коли Дух Святий відкривав Таїни Сина Божого людству світу нашого. Що Син Божий, будучи Богом, тобто Бог благоволив прийняти людську природу у вічне єднання, щоб людську природу тілесну і духовну обожнити і прийняти до Неба. Як в тілесній природі Дух Святий обожнює людську волю і Духом Святим збагачує людину чеснотами, які в Ісусі Христі заслуговують обожнення; що Діва Марія народила  для спасіння світу Бога, Сина Божого; Син Божий запевнив нас, Я з вами до віку. Святі отці і вчителі Церкви, уста Духа Святого, залишили нам календар освячений Собором. Сьогодні Православна Церква теж Собором, зі словами Собору апостолів стверджує соборні постанови: Угодно Духу Святому і нам. Українська Церква прагне зі всім православним світом святкувати всі свята.

Коли патріарх Яків пас вівці у Лавана, то всі пастирі стад випасали свої стада окремо, а до водопою збиралися всі разом, віднімали разом камінь  з проходу до джерела напуваючи свої стада і камінь знову ставили на проході;  і так завжди, знову збиралися до джерела і напували стада, а стада випасали кожний окремо. Так Церква Христова збирається на Собор, молитвою і тим, що зібралися для вирішення діяльності Церкви, відкриває доступ до Небесного Джерела, освяченим розумом виносить постанови за словом Ісуса Христа, що зв’яжете на землі, те буде зв’язане на небі. Мт. 18,18. Отак всі пастирі Собору наповнилися небесної мудрості від Джерела Небесного, повертаються до свого стада і окормляють його кожний окремо освяченими постановами. Наша  Церква на Соборі 26 липня 2023 року прийняла постанову про перехід на новоюліанський календар; цим рішенням наша Церква своїм окремим життям приєдналася до всього собору Православних Церков світу.

Дорогі віряни, отак провидіння Боже окормляє Свою Церкву. Спаситель запевнив нас. Я з вами до кінця віку. Мт.28,20. Сам Христос з нами. Ів.14,16. Спаситель ще умовляє Отця Небесного, щоб дав нам Духа Святого, щоб Дух Святий перебував з нами до віку. Всі Свої благословенні слова Син Божий ствердив і запечатав Своїми стражданнями і смертю, а оживив Своє Небесне вчення Преславним Воскресінням. Хто може не визнати провидіння Божого над Своєю Церквою, хто дозволить собі не коритися Духу Святому. Розпинателі не визнали Ісуса Христа як Месію, Спасителя світу, то вже дві тисячі років покутують непокору своїх батьків Богу. Не стягнімо гніву Божого на наш народ, на себе, ні на своїх дітей тут на землі і у вічності. Господи допоможи нам.

Поділитися:
FacebookTwitter
Читайте також