Пожертва-Донат

Ще раз про “не поминання” Кирила Гундяєва

Поділитися:
FacebookTwitter

Дорогі читачі нашого сайту, з нами поділилися думками, а ми їх ділимо вам. Автор думок захотів бути прихованим, бо з цих роздумів справи не буде. Якщо протягом 30-ти років (а деякі думки й за 300 років залишилися поза увагою) всі такі думки були вбиті нашими ж українцями, то й надії, що ці думки будуть прийняті, є дуже примарними. У підсумку буде у нас великий могильник святих ідей українського народу.

Останніми днями у соцмережі фейсбук почалися «фейсбучні рухи» за автокефалію і від’єднання УПЦ МП від РПЦ. Такі рухи робить мертвий рукою – випадково десь рука впаде. Так ці активісти мертво бездільно рухаються, а той мізер звернень священників до своїх єпископів є цілком імпотентними у час, коли пролито море української крови і завдано неймовірних страждань українському народу. Вони ледве спромагаються подати якийсь мертвий звук, але й той не по адресу. Не за свій народ журяться, а Кирилом Гундяєвим, який пролив «сльоз, а крові, що напоїть всіх імператорів би стало…» (Т.Г.Шевченко, Катерина). Так їх умертвили.

Опитування, запущене в фейсьбуці, показує, що 63% опитаних підтримують ідею автокефалії і від’єднання УПЦ МП від РПЦ. Як боляче, що ще 47% – зрадників. В одному з коментарів на фейсбуці сказано навіть, що митрополит Онуфрій (Березовський) буде «найчесніший патріарх».

Але це тільки порожні мертві балачки, які скоріш за все не принесуть ніякого результату і в майбутній перспективі УПЦ МП залишиться в тому стані, в якому вона перебуває тепер, тобто в статусі церкви, яка має таку ж мертву широку автономію від РПЦ. Варто завважити, що документ про широку автономію від РПЦ старанно приховується і лише в розмовах іноді згадується про нього, коли це допомагає маніпулювати українським народом, бо їм потрібно приспати, обнадіяти і вичекати зараз, а потім знов, як це було у 2014-му році, заколисати, обманути і вкотре умертвити.

Політики, що могли відірвати від родіни, забирали або собі або продавали кому могли. Церковні ж політики все продали – і храми, і віруючих своїх, і свій розум. Так Святе Письмо наставляє, що змій продав свій розум спокусникам і обманув Єву, але суд не забарився – будеш повзати на череві і будеш їсти порох до кінця свого існування. Ось так нащадки змія й по сьогодні повзають і їдять порох. Ото, ми сьогодні маємо бомжів, злодіїв, аферистів. Це ось такі псевдо-патріоти приносять після себе такі плоди.

Чому УПЦ МП не буде просити у Москви автокефалію, і не буде розривати відносини з РПЦ? Вже просили у 1990-му році. Адміністративні відносини треба розірвати з Москвою, бо вона є донькою Церквою і Українській Церкві треба відновити свій канонічний стан Матері-Церкви для московської Доньки-Церкви. Духовну, екклезіологічну, як Тіло Христове, єдність і спільність Чаші при цьому не розривається з ними поки Москва залишається в дусі Святого Православ’я і Святих Канонів Православної Церкви. Отже, маємо наступні міркування, чому УПЦ МП цього не зробить:

  1. Якщо буде подане прохання від архієрейського собору про автокефалію, Москва відкаже, що УПЦ МП має права широкої автономії, посилаючись на грамоту, яка була дана їй ще патріархом Олексієм ІІ у жовтні місяці 1991 року. Одне таке прохання до Москви з 1990-го року уже викинуто нею у смітник. У 1990-му році, коли греко-католики перевертали Галичину, тоді православне духовенство і миряни вирішили поїхати у Москву просити автокефалії. У відділі у справах релігії їм про це заявили наступне: ви хохли, ви фанати Ісусови. Ви з Ісусом рождаєтєсь. Єслі вас прізнать, тогда всє будуть нікем.
  2. Якщо відбудеться розірвання відносин УПЦ МП з РПЦ, то остання накладе анафему на єпископат (правда не на всіх, бо знайдуться ті, хто зрадить Україну і буде продовжувати служити РПЦ), як було накладено анафему на патріарха Філарета (щоправда з політичних міркувань), а вони цього бояться.
  3. УПЦ МП має через РПЦ спілкування з іншими помісними церквами (це прописано в статуті УПЦ МП), якщо розірвати відносини з РПЦ, то УПЦ МП стає неканонічною церквою, а це удар в самісіньке серце, адже 31 рік УПЦ МП заявляє, що вона канонічна церква.

Чому УПЦ МП не буде просити автокефалію у Вселенського патріарха?

  1. Як просити, коли в Україні вже є автокефальна Церква, яка визнана Помісними Церквами? Як надавати автокефалію ще одній церкві в Україні, якщо така вже є зареєстрована на державному і Всеправославному рівні? Якщо вони вливаються в Помісну Церкву України, то ми автоматично підносимо нашу Церкву до статусу патріаршого. В цьому випадку звершилася би тисячолітня мрія святого рівноапостольного князя Володимира.
  2. У грудні 2018 р. відбувся об’єднавчий собор Української церкви, який УПЦ МП проігнорувала і засудила. Собор був скликаний вселенським патріархом. До речі, якби митр. Онуфрій з єпископатом взяли в ньому участь, то він мав усі шанси стати предстоятелем, а згодом і патріархом помісної церкви, бо коли б і вони з нами були на соборі, то наша Церква стала б відразу патріархатом. Навіть на той випадок, що кандидатом міг бути промосковський архієрей.
  3. Потрібно відновити євхаристійне єднання з Вселенським патріархом, але поки це не зробить РПЦ, це не зробить і УПЦ МП, адже у 2018 р. УПЦ МП вслід за РПЦ розірвала євхаристійне єднання з Вселенським Православ’ям.
  4. Перед Вселенським патріархом потрібно вибачитися. У 2018 р. Вселенський патріарх надіслав єпископату УПЦ МП на чолі з митр. Онуфрієм запрошення на об’єднавчий собор, але вони демонстративно відправили ці запрошення назад Вселенському патріарху, не давши на них навіть відповіді.

Чому не відбудеться приєднання УПЦ МП до ПЦУ?

  1. Свій шанс на об’єднання в помісну церкву УПЦ МП втратила ще у 2018, коли проігнорувала Об’єднавчий Собор (а може ще й 1990-91 року, коли не підтримали екзарха України митрополита Філарета, який хотів тоді зробити Церкву автокефальною, а може й Патріархатом. Та, на жаль, зрада зіпсувала усе майбутнє). Як у 90-х,так і нині зрада псує все. Тому тепер можливе тільки входження до складу ПЦУ. Наочно це відбувається, коли парафія приєднується до ПЦУ, виходячи зі складу УПЦ МП і з реєстрацією про зміну юрисдикції в держреєстрі переходить в українське підпорядкування.
  2. 31 рік духовенство УПЦ МП доносило до своїх вірних, що, тоді ще УПЦ КП, УАПЦ, а нині ПЦУ, – розкольники і неблагодатні. ПЦУ має Томос і перебуває в сім’ї Православних Церков. Це доконаний факт, заперечити його не можна. Після конституювання ПЦУ почалася пропаганда під музику Московського Патріархату про самосвятів. Тепер в УПЦ МП побоюються приєднатися до ПЦУ, бо духовенство втратить авторитет серед вірних і в їхніх очах буде, як брехуни і лицеміри. Духовенство МП ображені, що у них викрали ідею автокефалії, але вони її ніколи не мали і через вірність Москві не здатні були породити.

І на останок про теперішню ситуацію з УПЦ МП.

Починаючи з митрополита Онуфрія і його єпископату і закінчуючи прот. Миколою Данилевичем, УПЦ МП в один голос заявляють, що моляться за мир в Україні, припинення війни. Гарна ширма для своїх патріотів, які на них моляться. Немає заяв про мир і перемогу України.

Мир і перемога – це різні поняття під час війни. Для УПЦ МП укладення миру означатиме повернення до життєдіяльності їхньої церкви, яка була в них до війни. В прописаних пунктах мирного договору буде пункт, який стосується їхньої церкви (як це було в Переяславських статтях, підписаних Б. Хмельницьким в 1659), і не важко здогадатися який пункт це буде.

Перемога України означатиме капітуляцію Росії і їхньої церкви, а це УПЦ МП якраз не на руку. Українська Церква як рабиня, колонія імперії уже 330 років (1686) на колінах молиться за Москву, а імперія цвіте.

Господь Бог заснував у царстві злого духа (Єф.6,12) Свою Церкву і Церква виховувала громадян Неба. Україна теж стала християнською і майже сім століть виховувала громадян Неба у своїй державі. Коли Москва стала християнською, вона почала виховувати імперський дух і приєднала силою, підкупом (гріх Симонії) Українську Церкву до імперії та виховувала не громадян Неба, а рабів імперії. Московити захотіли, щоб Христос будував їм їхню імперію, а вони лише розхитували мир на планеті. Дорогі московські батюшки, моліться, на колінах. Ідея свята. Росія, як завжди, непомильна.

P.S.: Духовенство і вірні УПЦ МП закликають своїм рабським воланням, в один голос як мантру, В. Путіна «любой ценой» встановити на Україні мир. Але чомусь не чути закликів на підтримку України і закликів припинити неспровоковану війну, яку РФ на чолі з Путіним розв’язала проти України.

Прагнення окремих священників і мирян до автокефалії УПЦ МП – добра ознака для утвердження помісної Православної Церкви в Україні. Будуть вони почуті чи проігноровані покаже час.

В якому ж напрямку, на нашу думку, мали би рухатися єпископи УПЦ МП сьогодні, якщо вони поважають свій народ і визнають себе українцями?

  1. Найперше завважимо, що саме єпископи творять канони, тобто в’яжуть і розв’язують на благо Церкви.
  2. Коли приймають канони, пам’ятають, що найперше канони для людини, а не людина для канонів.
  3. Тоді треба створити передсоборну комісію для підготовки до об’єднання в Помісній Православній Церкві України.
  4. Обговорити всі страхи і актуальний стан проблематики.
  5. Виробити шляхи подолання перешкод
  6. і чітко визначити період для роботи цієї комісії та дату собору, який має реалізувати запропоновані напрацювання комісії на благо Помісної Православної Церкви в Україні.
  7. Призначити відповідальних за впровадження і дотримання напрацювань.
  8. Для цього навіть запросити каноністів від Вселенського Православ’я, які б мали право рівного голосу і керували би процесом роботи комісії, залишаючись підзвітними Вселенському патріарху. Подібні комісію Вселенський патріарх організував, коли консультувався з Помісними Церквами щодо надання Україні Томосу про автокефалію.
Поділитися:
FacebookTwitter