Пожертва-Донат

Саміт миру у Швейцарії. Участь і внесок світових християнських лідерів.

Поділитися:
FacebookTwitter

Вселенський патріарх Варфоломій знайшов попри труднощі рішучості і достатньо любові до правди та православних християн в Україні, любові до усього українського народу, щоб підписати Комюніке на Саміті миру. Дякуємо Його Всесвятості за підтримку.

Водночас чимало українців заглядаються на інший релігійний центр поза межами нашої Батьківщини. Якщо тут з релігійним центром в країні агресора все зрозуміло, то з Ватиканом чимало українців пов’язують теплу надію на підтримку від папи.

Найперше тому, що Ватикан вважають своїм духовним центром, а очільника (понтифіка) своїм духовним батьком.

Проте духовний батько – Ватикан – офіційно не підписав Комюніке у Швейцарії, але “підтримує висновки Саміту”, – кардинал Паролін.

При цьому кардинал зазначив: “важливо підкреслити, що єдиним засобом, здатним досягти справжнього, стабільного і справедливого миру, є діалог між усіма залученими сторонами…”

Інтернет видання “Україна Православна” тут дуже влучно, згладжуючи гострі кути, підсумувало реакцію двох християнських лідерів, порівнявши реакцію обох релігійних лідерів на війну в контексті любові духовного батька до своїх духовних дітей наступним словом:

“Мовчати перед жорстокістю війни – соромно”, – патріарх Варфоломій.

Предстоятель Вселенської Церкви [патріарх Варфоломій] протягом всієї війни на боці України

– Без подвійних трактувань,

– Без загравань з агресором,

– Без фальшивої пози “над битвою”.

PS: Саме цю “позу” й демонструє Ватикан у всіх своїх офіційних і не офіційних виступах, де мова заходить про війну в Україні, про агресію Росії проти України.

Дивина, однак, у тому, що українці продовжують триматися свято за обидва чужі релігійні центри (Москва і Рим), а свій духовний центр Київ вперто не помічають, не шанують, не цінують, не люблять.

Наш погляд і почуття сягають далеко за обрій. Ми розбиваємо собі вкотре лоба, нехтуючи власним величним, освяченим подвигами і кров’ю нашого народу церковним центром в Києві.

Ми чомусь шукаємо миру у “великодушності чужинців до нас”, а треба набувати спокій і холодну голову, тобто “незлобливість”, та захищати свою державу, формувати себе рішуче дієвими і розсудливими вчинками, що унеможливлює залежність нашу від “великодушності” чужинців та змушує їх рахуватися з нашим способом життя (чи то як держави, чи як церкви…).

прот. Микола Йоник

Поділитися:
FacebookTwitter
Читайте також